Донат
Повернись живим фонд Притули

Рульове керування з гідравлічним підсилюванням трактора Т-40М

Рульове управління трактора Т-40М складається з колонки з рульовим колесом, карданного з'єднання, гідропідсилювача, поворотного валу із зубчастим сектором і сошки з іншими деталями приводу коліс.

Рульове керування трактора Т-40М

У корпусі 13 гідропідсилювача встановлені поршень-рейка 10, що знаходиться в зачепленні з сектором поворотного валу 9, і гвинт 14 з двома спеціальними гайками 7 і 12. Різьба гвинта - ліва, багатозахідна. При монтажі підсилювача між торцями цих гайок і поршнем залишають невеликий зазор. Золотник 1 підтиснутий справа і зліва пружинами 5.

Шестеренний насос 3 через клапан 2 в паз Г постійно подає масло. Коли гвинт 14 не обертається, золотник 1 (рис. а) пружинами 5 утримується в середньому положенні. З паза Г через отвори В, Д, А масло, яке нагнітається, надходить в порожнині Б і Е. Решта масло, пройшовши зазори між поршнем і гайками гвинта, потрапляє в канали Ж, звідки виходить в порожнину П і зливається в бак.

При обертанні рульовим колесом гвинта 14, наприклад вправо (рис. б), гайка 12, утримувана від провертання штифтом 15, притискає пружинну шайбу 11 до торця поршня і зміщує його вперед. Рейка-поршень повертає сектор по ходу годинникової стрілки, а його вал через деталі приводу - керовані колеса, теж вправо. Так діє рульове управління без «участі» гідропідсилювача.

Із зростанням опору коліс (а значить, і сектора) повороту збільшується прогин шайби 11 (імітатора опору повороту). Гайка 12 наближається до торця поршня і перекриває канал Ж. Пружиною 5, а також підвищеним тиском масла в порожнині цієї пружини золотник 1 зсувається вперед. Отвір Д перекривається, і все масло направляється через отвори В і А в порожнину Б. З цього моменту поршень-рейка рухається вперед під дією тиску масла, колеса трактора повертаються за допомогою гідропідсилювача. Коли припиняють обертати рульове колесо, тиском масла в порожнині Б поршень 10 відводиться від гайки 12, поворот керованих коліс припиняється, а трактор продовжує рух по заданому напрямку. Щоб його змінити, потрібно продовжувати повертати рульове колесо.

Ремонт гідропідилювача трактора Т-40М (відео)